El passat dissabte 27 de gener, vam poder gaudir d’una xerrada-taller a càrrec de Marga Bonet a la nostra escola. La temàtica, els berenars saludables, era molt interessant i la sala es va omplir fins dalt. De fet, des de la nostra escola, creiem que és vital educar l’alumnat i les seves famílies en tots els aspectes de la vida i donar-los una educació integral. A més, l’alimentació saludable és un dels pilars dins el Projecte de Centre juntament amb els projectes de medi ambient que portem a terme amb l’alumnat.
La xerrada va començar amb unes imatges que ens resultaren familiars de berenars diferents del món, però són realment saludables i ens ajuden a tenir energia cada matí? Na Marga, en aquest sentit, va elaborar una presentació dels aliments bàsics que ha de tenir un berenar perquè sigui saludable. Va exemplificar molt bé les pautes que hem de seguir per a tenir èxit.
Va ser un matí molt entretingut que vam poder compartir alumnat, pares i professorat del centre.

3eb760ee e8a1 40cd b8d5 7dab0667fa94